mizanpaj yaparken kullanılan programlar, mizanpaj

Mizanpaj Yaparken Kullanılan Programlar 

Görsel ayarlamalarının yapıldığı mizanpaj işlemlerinde programlardan faydalanılmaktadır. Punto Ajans ile mizanpaj yaparken kullanılan programlar profesyonel olarak size sunulur.

Corel Draw Grafik Tasarım Programı

Profesyonel sanatçılar ve grafikerlere yönelik hazırlanan grafik tasarım programı oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Vektörel tabanlı bu program ara yüzündeki kullanışlılığa bağlı olarak sıkça tercih edilmektedir. En bilinen programlardan biri olmasının nedeni de budur. Bu programı kullanarak birçok işlemi yapabilirsiniz. Logo tasarımı, illüstrasyon tasarımı için idealdir.  Mühür, gazete, broşür, dergi hazırlığı da yapabilirsiniz. Kart hazırlıkları, antetli kağıtlar, bu programla oluşturulmaktadır. Ayrıca oluşturulmuş bir görsel üzerinde renk değişimi, efektler, montajlar da uygulanabilir. Bazı çalışmaları bu şekilde animasyona dönüştürmek de mümkündür.

Math Magic 

Kitap dergi vs. içeriğinde matematik formülleri varsa, sembolik işlemler üzerinde kolay bir şekilde düzenleme yapmanızı sağlayan Math Magic uygulaması değerlendirilebilir. Bu uygulamanın güçlü yönleri vardır ve kolay bir kullanım sunar.

Adobe ile Mizanpaj Yaparken Kullanılan Programlar

Adobe Indesign Uygulaması

Tasarımcıların mizanpaj yaparken kullanılan programlar arasında en sevdiklerinden biri Adobe Indesign’dır.  Hem dijital ortamdaki yayınlarda hem de basılı ortam için etkili bir düzenleme tasarım hizmeti sunar. Kontrol edilecek alanlarla ilgili hassas bir uygulama detayı vardır. Bütünsel olarak görüntünün değerlendirilmesinde etkilidir. Bir firmanın baskı gerektiren çok sayıda işlemine yönelik baştan sona beklentilerinizi karşılayacağı söylenebilir. Kitap, gazete, dergi, takvim ve birçok üründe kullanımı idealdir.

Adobe Illustrator

Ambalaj tasarımı konusunda en yaygın kullanılan programlardan biri Adobe Illustrator’dur. Grafikerler için özel hazırlanan bir programdır ve vektörel tabanlıdır.

Adobe Acrobat

Basılı belgeleri düzenlemek için bu programı kullanabilirsiniz. Mizanpaj için çok fazla kapsamlı olmamakla beraber bazı detaylarda pratik kullanım avantajı sağlayabilir. Özellikle PDF içeriğinin tasarlanacağı zamanlarda bu uygulama size fayda sağlayacaktır. Bir kitabı sanal ortama bu şekilde aktarmak mümkündür.

Adobe Photoshop Programı

Mizanpaj yaparken kullanılan programlar  içinde fotoğraf düzenlemesi odaklı bir masaüstü yayıncılık uygulamasıdır. Reklam görselleriyle alakalı çeşitli değişiklikler yapılabilir. Oldukça yaygın kullanılır ve afiş reklam hazırlıklarında da değerlendirilmektedir.   Firmamıza baskı, kitap kapakları, dizgi gibi birçok hizmet için başvuru yapabilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyadan da Takip Edin ! İnstagram

Leave a comment