Kitap Kapağı Tasarımı, Kitap Kapağı Tasarımı hizmeti

Kitap Kapağı Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kitap kapağı tasarımı ve dizgi, mizanpaj gibi baskı tasarım işlemlerine dair Punto Ajans ile iş birliği yapabilirsiniz. Titiz çalışmalarımız ideal sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kitap Kapağı Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir kitap kapağı tasarımı yaptırmak için öncelikle işi doğru bir yere yaptırıyor olmanız gerekir. Yani grafik tasarımı, baskı alanında gerekli teçhizatın yer aldığı, profesyonel bir firma seçebilirsiniz. Bu anlamda sektörde on dört seneden beri kurumsal değerlerle hizmet veriyoruz ve doğrudan hedefe odaklanacağınız çözümler sağlamaktayız. Bunun yanında kitap kapağı tasarımının başarılı olmasını sağlayan bazı kriterler şu şekilde sıralanabilir:

  • Müşteriyle görüş birliğine girerek kitap kapak tasarımı yapılmalıdır. Çünkü boyut ve diğer ayrıntılar hakkında bilginiz olmaması demek, temelinizin sağlam olmaması anlamına gelir. Kullanılacak olan programla alakalı da bu görüşmeyi yapabilirsiniz.
  • Kitap içeriğini iyi yansıtan bir kapak olmalıdır. Ana teması bilinmeyen bir kitabın kapağı hazırlanamaz. Bu ana konu, değişkendir ve kitaba özeldir. Ayrıca kitabın türüne göre de değişebilir. Roman basımı yapılıyorsa olayla veya karakterle alakalı bir detay olabilir. Deneme yazısı tarzında bir içerik varsa görsel çeşitlilik daha da artabilir.
  • Hazırlanan kitap kapağı tasarımı kitabı merak ettiren bir görüntü sunmalıdır. Aslında içerikle alakalı olması da bununla ilgilidir. Konudan alakasız bir görüntü merak da uyandırmaz.
  • Ön kapak kadar arka kapak da önemlidir. Kitabın arka kısmında özet yazısı olabilir. Bazen kitapla alakalı görüşlere de yer verilmektedir.
  • Yapılan tasarımın renk ayrıntıları önemlidir. Akılda kalıcı bir kitap kapağı için etkileyici renk detayları üzerinde çalışabilirsiniz.
  • Kitap kapağındaki yazıların karakterleri önemlidir. Kitap içeriğine göre belirlenen bir yazı karakteri, etki kapasitesini artıracaktır.
  • Kitap kapak tasarımı hazırlandıktan sonra üzerinden bir kere daha geçerek okuyucu gözünden bakılması gerekir.
  • Özgün bir kapak tasarımı istenen farklı etkiyi yaratacaktır.
  • Aklı meşgul eden, düşündürücü bir kitap kapağının etkisi daha yoğun olacaktır.

Kitapta Kapak Tasarımı Neden Önemli?

Bir kitap içeriğine verilen emeğin karşılığını almak istersiniz. Kitap kapağı tasarımı  ile bunu yapabilir ve istediğiniz kitlenin eline geçebilirsiniz. Yani hedef kitlenize ulaşmak için kitap kapağı etkili bir basamak olacaktır.

Punto Ajans olarak bizi sosyal medyadan da takip edin ! İnstagram

 

Leave a comment